معرفی واحد فناور ماه: پیشروان زمرد سبز زردکوه

 • تاریخ انتشار : پنجشنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۵:۴۳
 • دسته بندی : اطلاعیه، واحد فناور ماه
 • بازدید : 1153 بازدید
 • نظرات : بدون دیدگاه

واحد فناور ماه:

مرکز رشد واحدهای فناور، در قالب  “واحد فناور ماه” و به منظور کمک به تبلیغ و شبکه سازی، یکی از واحدهای رشد یا رشد مقدماتی را معرفی خواهد کرد.

این اقدام برای شناخت هرچه بیشتر توانمندی واحدهای فناور، افزایش شناخت و آگاهی تیم ها نسبت به توانایی یکدیگر و فراهم نمودن زمینه همکاری و انجام فعالیتهای مشترک بین آنها صورت خواهد پذیرفت.

در این بخش به معرفی واحد فناور “پیشروان زمرد سبز زردکوه” به نمایندگی آقای علیرضا اسدی امیرآبادی خواهیم پرداخت.

اهمیت فعالیت :

توسعه صنعتی کشور به دلیل ایجاد ارزش افزوده بالا، کاهش وابستگی به واردات، کم‏ کردن اثر تحریم‌ها و رونق تولید از اهمیت بالایی برخوردار است. تجربه کشورهای صنعتی جهان در سال‌های گذشته نشان داده که صنعت ماشین‏‌سازی، به عنوان یک صنعت راهبردی و مادر، نقش بسزایی در توسعه این کشورها داشته و می‌توان ازآن به عنوان پیشران توسعه صنایع کشور یاد کرد. در این میان صنعت غذا به عنوان یکی از بزرگترین صنایع از این قاعده مستثنی نبوده است و به روز بودن ماشین آلات یکی از عوامل افزایش بازده تولید در این بخش محسوب می شود.

آغاز به فعالیت و معرفی:

با توجه به این مهم تیم “نیک اندیشان صنعت غذا” در سال ۱۳۹۷ به نمایندگی آقای علیرضا اسدی امیرآبادی (متخصص در حوزه ساخت تجهیزات صنایع غذائی) در قالب هسته فناور و با ارائه ایده محوری “ ساخت دستگاه کباب پز برقی با استفاده از امواج الکترومغناطیس در محدوده مادون قرمز” موفق به استقرار در دوره رشد مقدماتی پارک علم و فناوری استان شد. در این دوره با تکمیل تیم کاری و تثبیت ایده محوری، هسته نیک اندیشان صنعت غذا فعالیت‌های تحقیقاتی و تجاری خود را آغاز نمود.

تبدیل وضعیت:

هسته نیک اندیشان صنعت غذا با تثبیت ایده محوری “ساخت ماشین آلات فرآوری صنایع غذایی پیشرفته با استفاده از امواج مادون قرمز” و ثبت شرکت “پیشروان زمرد سبز زرد کوه” به شخصیت حقوقی تبدیل شده و در بهمن ماه ۱۳۹۷ با موفقیت در فرآیند داوری، وارد مرحله رشد پارک شد.

سایر فناوری ها:

در دوره رشد واحد پیشروان زمرد سبز زرد کوه، موفق به طراحی و ساخت “ دستگاه برشته کن دوار با استفاده از اشعه مادون قرمز”  شد و چندی بعد، دستگاه “میکسر پودر چرخشی با راندمان بالا” را تولید و تست نمود.

دستگاه برشته کن مادون قرمز:

این دستگاه به عنوان یکی از فناوریهای اصلی تولید شده توسط این واحد مزایا و مشخصات زیر را دارد:

 دستگاه برشته کن مادون قرمز علاوه بر قابلیت تفت و برشته کردن انواع آجیل و خشکبار، توانایی شور کردن آنها را نیز دارد.

خط تولید تفت، شورکن و بو دادن آجیل وخشکبار مناسب جهت تولید انواع بادام هندی، درختی، کوهی، پسته کوهی، پسته اکبری، پسته فندقی، پسته کله قوچی، تخم آفتابگردان، تخم کدو،فندق، آلو، آلوچه، چلغوز ،تخمه ژاپنی، نخودچی و … می باشد. در حال حاضر انجام این فعالیتها توسط چندین دستگاه مختلف صورت می گیرد. اما خط تولید این شرکت بدون نیاز به چندین دستگاه به صورت کاملا اتوماتیک بوده و با رعایت اصول و استانداردهای بهداشتی تمام کارهای فوق را انجام میدهد.

دستگاه تفت ، بو دادن و برشته کن آجیل و خشکبار مختص افزودن طعم و مزه به انواع خشکبار از جمله پسته، گردو، فندوق، بادام، تخمه آفتابگردان، هندوانه و… می باشد. سیستم کارکرد دستگاه به صورت دورانی بوده و قابلیت تنظیم کارکرد برای انواع تولیدات با ظرفیت صنعتی را داراست.

بازار و فعالیت اقتصادی:

ماشینهای ساخته شده توسط این تیم در نقاط مختلف کشور مورد استفاده و بهره برداری قرار گرفته است.

فعالیتهای جنبی:

واحد پیشروان زمرد سبز زردکوه موازی با توسعه فناوری های محوری اصلی، از سال ۹۸ فعالیت خود را در زمینه تولیدات نوشیدنی های گیاهی با تاکید بر گیاهان دارویی استان کلید زد که با اتکا بر توانمندی متخصصین, کارخانه فرآوری گیاهان دارویی این واحد تا تابستان آتی به بهره برداری خواهد رسید.

زمینه های همکاری و تعامل:

*** پیشروان زمرد سبز زردکوه با تیمی متشکل از متخصصین حوزه صنایع غذائی, مهندسی مکانیک و برق آماده همکاری با علاقمندان در زمینه های کاری مرتبط با ماشینهای پیشرفته صنایع غذایی در قالب پروژه های مشترک تجاری و تحقیقاتی است.

محصولات و خدمات و توانمندی های قابل ارائه واحد:

 • طراحی و ساخت دستگاه کباب پز بدون دود
 • دستگاه برشته کن دوار با استفاده از اشعه مادون قرمز
 • طراحی وساخت دستگاه میکسر پودر چرخشی با راندمان بالا
 • دستگاه بسته بندی عمودی تحت خلا
 • دستگاه های اسانس گیر با استفاده از اشعه مادون قرمز
 • دستگاه پاستوریزاتور
 • دستگاه خشک کن بستر سیال


اطلاعات تماس:

تلفن تماس:۰۹۱۳۹۸۱۱۴۴۶

سایت اختصاصی واحد: 

پست الکترونیک:  a.asadiamirabadi@gmail.com

صفحه واحد در سایت مرکز رشد:   https://b2n.ir/j80336

آدرس: شهرکرد، شهرک صنعتی شهرکرد، مجتمع نوآوری صنعتی پارک علم و فناوری