معرفی واحد فناور ماه: واحد فناور داده چکاوک یکتا (داده چی)

  • تاریخ انتشار : پنجشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۶:۳۳
  • دسته بندی : واحد فناور ماه
  • بازدید : 790 بازدید
  • نظرات : بدون دیدگاه


واحد فناور ماه

مرکز رشد واحدهای فناور, در قالب  “واحد فناور ماه”, به منظور کمک به تبلیغ و شبکه سازی بین تیمهای مستقر، یکی از واحدهای رشد یا رشد مقدماتی را معرفی خواهد کرد. این اقدام برای شناخت هرچه بیشتر توانمندی هسته/ واحدهای فناور، افزایش شناخت و آگاهی تیم ها نسبت به توانایی یکدیگر و فراهم نمودن زمینه همکاری و انجام فعالیتهای مشترک بین آنها صورت خواهد پذیرفت.

در این بخش به معرفی واحد فناور “داده چکاوک یکتا (داده چی)” به نمایندگی آقای سید محمد رضا صالحی دهنوی خواهیم پرداخت.

معرفی واحد:

در اردیبهشت ۱۳۹۸ آقایان محمدرضا صالحی و محمد احمدی با عنوان هسته فناور “داده چی” و ارائه ایده محوری “تشخیص ناهنجاری و تحلیل تصاویر دوربین های مدار بسته مبتنی بر هوش مصنوعی”، موفق به استقرار در دوره رشد مقدماتی پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری شدند.

در این دوره با تکمیل تیم کاری و تثبیت ایده محوری، واحد چکاوک یکتا فعالیت‌های تحقیقاتی و تجاری خود را آغاز نمود. در ابتدای سال ۱۳۹۸ این واحد فناور با ثبت شرکت “داده چکاوک یکتا” به یک شخصیت حقوقی تبدیل شده و در مرداد ۱۳۹۸ با موفقیت در فرآیند داوری، وارد مرحله رشد پارک شد.

در دوره رشد واحد داده چی ، موفق به طراحی سیستم سبک و هوشمند “شمارش افراد از روی دوربین های مداربسته”  شد. چندی بعد، “سیستم هوشمند تشخیص نقشه ی گرمایی و تراکم جمعیت در مکان های دارای دوربین های مداربسته” تولید و تست گردید.

از دیگر فعالیت های این واحد “تشخیص خرابی، زدگی و ناهنجاری خط تولید صنعتی با استفاده از دوربین های هوشمند” است.

داده چی هم اکنون موفق به تولید الگوریتم های هوش مصنوعی گردیده که با دقتی مناسب و در عین حال سبک امکان قرار گیری در خطوط تولید صنعتی به منظور تشخیص ناهنجاری های خط تولید به صورت اتوماتیک را داراست.

با توجه به ارتقای دانش فنی واحد داده چکاوک یکتا، این واحد فناور آماده همکاری در زمینه رفع ناهنجاری های خطوط تولید صنعتی با استفاده از الگوریتمهای هوش مصنوعیست.

زمینه های همکاری و تعامل:

***داده چکاوک یکتا با تیمی متشکل از متخصصین مهندسی کامپیوتر و مهندسی برق آماده همکاری با علاقمندان به این زمینه های کاری در قالب پروژه های مشترک تجاری و تحقیقاتی است.

محصولات و خدمات و توانمندی های قابل ارائه واحد:

  • تحلیل رفتار مشتریان از طریق پردازش تصاویر دوربین
  • رفع ناهنجاری های خطوط تولید صنعتی با استفاده از الگوریتمهای هوش مصنوعی

اطلاعات تماس:

تلفن تماس: ۰9137224301

سایت اختصاصی واحد:  https://b2n.ir/761968

پست الکترونیک:  seyed.dehnavi75@gmail.com

صفحه واحد در سایت مرکز رشد:  https://b2n.ir/618617

آدرس:شهرکرد، کوی فرهنگیان، خیابان ۱۱ اردیبهشت، ساختمان مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری، واحد ۲۴۲