اطلس فرداد جهان بین

معرفی شرکت

واحد فناور "اطلس فرداد جهان بین" مستقر در دوره رشد به نمایندگی آقای رضا فتحی

زمینه اصلی فعالیت:
سخت افزارهای رایانه ای برق قدرت الکترونیک کنترل مخابرات/ ماشین های الکتریکی

ایده محوری واحد فناور:
وکیوم کلینر صنعتی

آغاز به فعالیت و معرفی:
شرکت اطلس فرداد جهانبین با پیشینه اجرای پروژه هایی مانند ساخت مخازن نفت و گاز و اجرای پروژه های پایپینگ پالایشگاه ها خطوط انتقال آب گاز نفت، تعمیر و نگهداری کشتی، با طراحی و ساخت تجهیزات صنعتی و داشتن تیم کاری متخصص و مجرب، فعالیت تخصصی خود را در زمینه طراحی و ساخت مکنده صنعتی در سال ۹۸ و با عضویت در پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری و تحت نظارت این ارگان شروع نمود و موفق به ساخت اولین دستگاه مکنده صنعتی داخل کشور شد.

کاربردهای وکیوم کلینر صنعتی:

صنایع غذایی:
در صنعت غذا مکنده صنعتی و اعمال مکش باعث کاهش فشار گردیده از این رو شرایط را برای پروسه هایی فراهم می کند که در فشار اتمسفر امکان انجام چنین پروسه هایی بر محصولات غذایی وجود ندارد ما با استفاده از مکنده صنعتی قوی امکان تولید محصولاتی را خواهیم داشت که به دما و میزان اکسیژن حساس هستند.

هدف:
مکش مورد نیاز در صنعت غذا از یک تا ششصد میلی بار بسته به نوع محصول اعمال می گردد و از مکش و دمش برای جا به جایی ، تولید ، بسته بندی ، و پر کردن محفظه ها و مخازن ذخیره مواد غذایی استفاده می شود علاوه بر پروسه تولید مکنده صنعتی در این صنعت در تمیزکاری و ایجاد بهداشت در سطحی استادارد استفاده می شود زیرا بهداشت در مواد خوراکی از بالاترین درجه اهمیت برخوردار است.

پتروشیمی و پالایشگاه:
کاربرد مکنده صنعتی در صنعت پتروشیمی و پالایشگاه ها موارد زیر را شامل می گردد:
تمیز کردن تانک ها، لوله کشی ها، اتصالات و کانال ها، مکش کاتالیست ها، بازیافت نشتی های نفتی، تمیزکاری یا خنک سازی برج های حرارتی، رفع گرفتگی حوضچه ها، کانال ها، چاله ها و انجام پروسه آبکاری

معادن:
از واحدهای ثابت مکنده صنعتی برای جمع آوری خورده های مواد اولیه در معادن و بازگرداندن آنها به چرخه بازیافت استفاده می شود. این سیستم ها مواد معدنی مانند طلا، پلاتین، سیمان ، سنگ آهن ، فروکروم ، آلمینیوم و … را جمع آوری می کند.
مکنده صنعتی قدرتمند ابزار کارآمدی برای تمیزکاری و جمع آوری مواد ریخته شده در سطح کارگاه و مخصوصا ابزار کارآمدی برای جمع آوری مواد نفوذ کرده در نوارهای نقاله جابه جا کننده مواد معدنی است.
دلایل استفاده در معادن:
امروزه پاکسازی نقاطی که توسط روش های سنتی امکان پذیر نیستند یا تنها راه حل برای پاکسازی آنها استفاده از نیروی انسانی و به خطر انداختن جان و سلامت کارگران است را توسط دستگاه های مکنده صنعتی قدرتمند انجام می دهند. لازم به ذکر است هرچند کاربرد سیستم های وکیوم مرکزی در معادن مرسوم شده ولی ثابت بودن این سیستم ها در محل های مشخص باعث ناکارآمدی آنها در سایر بخش های کار و سایر نقاط کارگاه می شود که نیاز است دستگاه مکنده را با سرعت و حفظ کارایی و امنیت قابل قبول به آن نقاط منتقل کنیم. از آن جایی که مکنده های صنعتی سیار دارای انعطاف پذیری و استقلال بیشتری نسبت به مکنده های صنعتی ثابت هستند گزینه ایده آلی برای پاک سازی مناطق مختلف کارگاه و همچنین پاکسازی کارگاه از مواد تر و خشک به صورت جداگانه خواهند بود. این سیستم ها به آسانی توسط ماشین های کشنده مانند تراکتورها یا تریلرها قابل حمل به نقاط مختلف برای بارگیری مواد مختلف و همچنین دارای قابلیت جابجایی و تخلیه مواد به خارج از کارگاه و به صورت جداگانه می باشند.

شبکه فاضلاب شهری:
شست و شو و نگهداری سیستم فاضلاب شهری یکی از ضروری ترین وظایف و معضلات پیش روی شهرداری ها و ادارات آب و فاضلاب است. گرفتگی خطوط انتقال فاضلاب به راحتی زمینه ساز مشکلات زیادی مانند ایجاد ترافیک شهری، آلودگی محیط زیست، در خطر قرار گرفتن سلامت شهروندان می شود و در صورت نداشتن آمادگی و راه حل برای رفع این معضل هزینه های سنگین اقتصادی بر بخش های مختلف مدیریتی یک شهر تحمیل می شود. گرفتگی در شبکه آب و فاضلاب دلایل متعددی می تواند داشته باشد، مانند: رشد ریشه گیاهان و گرفتگی مسیر فاضلاب در لوله های انتقال دهنده فاضلاب شهری، شکستگی لوله ها و اتصالات، همچنین سیلاب های سالیانه می توانند مواد رسوبی را از سطح معابر به شبکه فاضلاب شهری منتقل کنند. عواملی که باعث گرفتگی شبکه فاضلاب شهری می شوند عمدتا غیر قابل پیش بینی هستند ولی با توجه به اینکه این گرفتگی ها به آسانی میتوانند باعث ایجاد ترافیک شهری و آلودگی محیط شهر شوند پس ضروری است تا سریعا این گرفتگی ها رفع شوند بهترین پاسخ برای این مشکل مکنده صنعتی قوی است که در کنار توانایی مکش مواد راکد شده و یا رسوب کرده در سیستم فاضلاب و یا حتی خیابان و کانال های سرباز انتقال فاضلاب دارای قابلیت های ثانویه مانند سیستم واترجت یا همان دمیدن آب با فشار بالا و همچنین سیستم برش ریشه ها و رفع گرفتگی حاصل از رسوبات باشد. از جهت دیگر این ابزار به لحاظ سرعت ، کیفیت کارکرد، آسانی حمل و نقل ، به لحاظ ایمن بودن برای اپراتور های دستگاه و با توجه به قابلیت هایی که پیش از این ذکر شد یک راه حل کامل و مطمعن در رفع گرفتگی فاضلاب شهری است که با توجه به قابلیت ایجاد شده توسط گروه فنی مهندسی اطلس فرداد جهانبین در تولید داخلی این دستگاه می توان امیدوار بود که نیاز فنی، بهداشتی و صنعتی کلان شهرهای میهن عزیزمان به زودی توسط نیرو و کالای ساخت داخل کشور مرتفع گردد.

کاربرد مکنده صنعتی در کارخانه های سیمانی:
مهمترین بخش کار در کارخانه سیمان را به جرات می توان پاکسازی و جابجایی ضایعات تولید شده به بیرون از محیط کارگاه معرفی کرد و از سوی دیگر کنترل آلودگی و ضایعات موجود در خط تولید نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است. هرچند ابزار آلات و دستگاه های خطوط تولید سیمان بهینه سازی شده اند اما پسماندهایی مانند مواد خام ، گرد و خاک ، سیمان و مواد افزودنی کماکان وجود خواهند داشت. کارخانه های سیمان معمولا به صورت روزانه با ۱۵ تن مواد ضایعاتی که باید از محیط کارگاهی خارج شوند رو به رو هستند و یک دستگاه مکنده صنعتی قوی که حجم مخزن مناسب را در کنار قدرت مکش کافی داشته باشد به بهترین شکل ممکن این مشکل را مرتفع می سازد.

زمینه های همکاری:
با توجه به گستردگی قابلیت ها و گستردگی کاربرد های این دستگاه ما بر آنیم تا با در نظر گرفتن نیاز صنعتی مشتری در هر کدام از بخش های مختلف صنعت ابتدا امر مشاوره جهت انتخاب دستگاه با ویژگی های سفارشی که نیاز صنعتی خریدار را مرتفع نماید را انجام داده ، سپس جهت تولید دستگاه مورد نظر با ضمانت کیفیت و قیمت نهایی که به مراتب پایین تر از نمونه خارجی است اقدام نمائیم.

اطلاعات تماس:
شماره تماس: 09132802655
سایت اختصاصی واحد: http://jahanbintech.ir
رایانامه: reza3far@gmail.com

خدمات و محصولات

وکیوم کلینر صنعتی